Мікшерні пульти
Мікшерний пульт це багатофункціональний пристрій, який застосовується для маршрутизації, корекції і підсумовування звукових сигналів від декількох джерел в один або кілька сигналів. Це потрібно робити при проведенні концертів або ж для запису в студії, якщо застосовується одночасно кілька мікрофонів і електричних музичних інструментів, чиї сигнали необхідно збільшити, з'єднати, обробити і передати на пристрій посилення, запис або інше.
Коли мова заходить про мікшерний пульт, кожен кому тільки не ліньки відзначить, що це серце будь-якої студії. З розвитком технологій мікшери почали використовувати у різних галузях. Конкурентом пульта по праву можна вважати хіба що комп'ютер, але переваги мікшера незаперечні.
Мікшерний пульт або як його часто називають мікшер (мікшерна консоль) відносимо до багатофункціональної апаратури. Девайс дозволяє приймати різні сигнали (мікрофонні та лінійні, мікрофонні та інструментальні). За допомогою консолі можна зробити різні маніпуляції (посилення, частотну та динамічну обробку) та маршрутизацію. Об'єднати або змішати звукові сигнали певної пропорції від різних джерел в один можна використовуючи той же мікшер. Пульт ще передає сигнал на пристрій посилення та для запису.
Залежно від функціональних можливостей пульти мікшера поділяються на портативні, переносні та стаціонарні. Портативні пристрої мають до 8 каналів, компактні та бюджетні за класом. Більшість моделей цієї підкатегорії оснащені замість лінійних фейдерів круглими потенціометрами. Переносні пульти відносять до напівпрофесійних та професійних пристроїв. Їх типово до 20 каналів. Стаціонарні консолі відносяться до професійної апаратури з великою кількістю каналів. Вони застосовуються при проведенні великих концертів та звукозапису у професійному рівні студіях.
За типом інформації виділяють цифрові та аналогові моделі. Цифровий мікшер приєднують до комп'ютера або ноутбука через цифрові входи та виходи, а також він може працювати через Wi-Fi. Перевага цього типу - наявність функції запам'ятовування налаштувань та можливість підключення різних модулів. Аналогові пульти управляються вручну, потребують великої кількості підсилювальних елементів. Їх живлення здійснюється через підключення до мережі або батарей.
Залежно від принципу роботи мікшерної консолі варто розрізняти активні та пасивні пристрої. У активного підсилювач потужності вбудований. У той час як пасивний мікшер не має змоги посилити звук. Для пасивного пульта характерна відсутність джерела живлення. Самі пасивні пристрої використовують рідко для зв'язку апаратури.
Універсальність зробила мікшер незамінним помічником у різних сферах. Залежно від сфери застосування розрізняють концертні (основний чи моніторний), студійні, мовні (для радіо та телебачення), діджейські пульти. У кожного типу є своя специфіка, призначення, параметри та ціновий діапазон. Максимальне число та тип наявних каналів позначається як головний параметр пульта мікшера. Ця характеристика визначає кількість та види джерел звуку, які підключаються одночасно.
Світ мікшерів великий, який мікшерний пульт купити? Не загубитися у ньому допоможуть наші консультанти. Ми підберемо найбільш підходящу модель консолі за якістю, функціоналом та бюджетом для вашого домашнього використання, студійної роботи чи концертної діяльності.