Мікрофони
Мікрофон особливий вид обладнання, без якого не обходиться жодна мультимедійна студія, а також приміщення пов'язане з музикою, естрадою або кіномистецтвом. Якщо раніше мікрофони були примітивними, то на сьогоднішній день вимоги до якості звуку зростають, а технології запису звуку удосконалюються. Тепер звук - це не просто необхідність, а й повноцінний засіб виразитися, який выдыграє велику роль в реалістичному сприйнятті.
Гарный мікрофон має максимум можливостей, що задовольняють попит як початківців музикантів, так і професіоналів, які створюють аудіо-контент, записують звук для відео, використовуються в стеженні і дозволяють вловлювати і посилювати певні звуки. Конструкція мікрофонів постійно вдосконалюється і застосування навіть недорогих бюджетних моделей забезпечує високу якість перетворення. Пристрої випускаються у вигляді окремих приладів або вбудовуються в різні девайси, починаючи від мобільного телефону і закінчуючи ноутбуками. Мікрофони використовуються як професіоналами, так і початківцями артистами та навіть звичайними користувачами.
Сьогодні важко уявити своє життя без мікрофона. Ми навіть не замислюємося, що використовуємо його весь час та скрізь: у плеєрах, комп'ютерах, телефонах, пристроях звукозапису або відеозапису, на телебаченні та радіо. Девайс випускається у вигляді окремих приладів або вбудовується у різні апарати, наприклад, мобільний телефон, смарт-годинник, ноутбук.
Мікрофони застосовують для посилення звуку. На практиці апарат трансформує коливання повітря та звукові хвилі в електричний струм. Пристрій не генерує сигнал, а вловлює, посилює та передає його. Різноманітність ринку мікрофонів вражає: вокальні, студійні, інструментальні, USB/мобільні, радіомікрофони, головні, вимірювальні, петличні, мовні, стерео, репортерські, підвісні, «гусяча шия», для відеозйомки і на цьому перелік далеко не закінчено.
Відмінності між типами мікрофонів полягають в операції прийому та перетворення коливань звуку на електричну хвилю. Найбільш популярні динамічні, конденсаторні та стрічкові пристрої.
Динамічні мікрофони міцні, надійні, справляються із сильним звуковим тиском. Пристрої не потрібне фантомне харчування. А невелика вартість лише порадує покупця. Навіть їхній недолік (обмежена частотна характеристика) виступить перевагою в ситуаціях дуже гучної чи великої кількості сторонніх джерел звуку.
Конденсаторні мікрофони перетворюють цілий акустичний спектр, який може сприйняти людське вухо, електричний сигнал. Їх встановлюють на спеціальні тримачі (їх ще називають павуки) та прикривають поп-фільтрами. Це з підвищеною сприйнятливістю до шуму.
При підвищенні частоти звукового коливання, чутливість стрічкових мікрофонів зменшується, і ми отримуємо дуже природний звук для вуха, тобто високі частоти робляться приємнішими за слух.
Існують також п'єзоелектричні, оптоакустичні та вугільні апарати. Слабка їх поширеність пов'язана зі слабкими показниками, складною конструкцією та дорогим виробництвом.
Різниця між дротовими та бездротовими пристроями полягає лише у передачі електричного сигналу. До бездротових мікрофонів відносимо радіомікрофони (за допомогою радіохвиль різної частоти), багатоканальні радіосистеми (вибирається радіоканал для виключення перешкод), ІЧ мікрофони (звук передається через інфрачервоне випромінювання). Дротові аксесуари сполучаються зі звукоприймачами через кабель (провід, шнур).
Живлення мікрофона може бути фантомне (через кабель), акумуляторне (вимагає регулярної підзарядки батареї) та універсальне (поєднує переваги фантомного та акумуляторного).
Якщо ви хочете купити мікрофон, то потрібно враховувати не тільки конструкторські особливості пристрою, але й технічні параметри (чутливість, амплітудно-частотні дані, спрямованість, імпеданс, співвідношення сигналу та гучності).
Вибір мікрофона є серйозною і практичною проблемою. До вирішення цього питання необхідно підходити обдумано. Універсальних мікрофонів немає. Пропонований модельний ряд відрізняється якістю, можливостями, ціною. Наші консультанти допоможуть вам визначитися з моделлю такого електроакустичного приладу як мікрофон на умовах, що влаштовують вас.