Кабельна продукція
Звучання музичного інструменту та виступу безпосередньо залежить не тільки від якості самого інструменту та вашого таланту, а й від якості використаного додаткового обладнання. Наприклад, кабелю та конектора.
Кабель – це оптичні волокна у кількох шарах ізоляції. Захист потрібен від електричних, електромагнітних, температурних перепадів, механічних пошкоджень та вологості навколишнього середовища.
У конструкцію кабелю входить один або кілька фіксуючих та герметизуючих шарів. А загальне ізолююче покриття постає як додатковий захист. Герметизуючий шар бувають текстильні, пластмасові, сталеві та гумові.
Кабелі продають певної довжини з конекторами на кінцях (готовий вигляд) або бухтах. До переваг кабелю в бухтах відносимо практичність транспортування та ситуації, коли складно точно розрахувати метраж кабелю, який знадобиться.
В основі відмінностей кабелів лежать такі характеристики: матеріал, кількість жил, наявність та вид ізоляції та екрану, еластичність.
Залежно від пристрою та способу передачі сигналу розрізняють кабелі:
- шнур кручений пари світ з метою зниження неминучого впливу перешкод на сигнал. Функція екранування в такому вигляді кабелю може бути як присутньою, так і відсутньою.
- Коаксіальні кабелі містять єдиний провідник. Захищений екраном, що складається з багатьох сталевих жил. Електричний струм здійснює передачу даних. Використання такого дроту сприяє найменшим втратам при слабкому сигналі.
- Провід з оптичного волокна - шнур, у складі якого один або кілька оптичних волокон. Ці волокна тонкі шари пластмаси із персональною ізоляцією. Інформація надсилається шляхом світлового сигналу. У процесі використання кабелю з оптичного волокна звук передається добре без затихання сигналу.
Залежно від матеріалу провідники можуть бути з алюмінію, сталі, золота, срібла, міді, зі сплаву надпровідних сумішей. Ця характеристика здатна проводити якість звуку. Наприклад, ціна моделей зі стандартної міді низька, а з безкисневою – вище. Звук другого варіанта значно чистіший.
Так само кабелі діляться на:
- Інструментальні кабелі підключають різні музичні інструменти до підсилювача. Одножильні, забезпечують несиметричну сполуку,
передають аудіосигнал низької напруги, мають джековий роз'єм 6.35 мм.
- сполучні кабелі використовуються для зв'язку музичних пристроїв. Наприклад, під час роботи з педалями ефектів. Їх характерний невеликий розмір.
- акустичні кабелі застосовуються для зв'язку динаміків та підсилювачів. Для якісного звуку рекомендуємо використовувати кабель великого перерізу діапазон якого в межах 0,12-2,5 кв.мм.
- мікрофонні кабелі - екрановані дроти для симетричного підключення, стійкі до перешкод. Їх характерний низький коефіцієнт згасання. Дають можливість підключитися до звукових карт та мікшерів. Характерний мідний провідник із перетином 0,14-0,5 мм.
У бухтах продаються також мультикорні кабелі. Є кілька ізолованих одиночних кабелів. Одиночні дроти в мультикорному кабелі механічно укріплені додатковим шнуром і бувають одножильними та крученими парами. Для полегшення роботи вони прономеровані чи різного кольору. Перешкодостійкі та забезпечують комунікацію слабких сигналів на велику відстань.
Конектор зустрічається у більшості сучасних пристроях і відноситься до сполучних елементів, що передають сигнали. Конектор як технологія використовується в багатьох сферах.
Серед основних з'єднувачів, які використовують для комутації аудіоапаратури, виділяють:
- Роз'єм типу "банан" - конектор, за допомогою якого підключається акустика, щупи вимірювальних пристроїв або лабораторних блоків живлення. Для забезпечення щільного контакту з гніздом контактна клема штекера виготовлена з пружних пластин та її діаметр 2-4 мм. Захисний корпус використовується як ізоляція. Конструкція корпусу штекера розбірна призначена для монтажу на кабель. Головна особливість – відсутність спаяних дротів.
- Роз'єм XLR (розмовно Канон) представлений у формі роз'ємів, виделок та розеток. Балансне підключення використовується в такому роз'єм для симетричної передачі сигналу на велику відстань. Особливість - підсилювач також повинен мати такий роз'єм.
- Роз'єм TRS виглядає як стандартний роз'єм jack. Особлива риса – оперізуюче кільце на стрижні. Модельний ряд представлений двома (TS, моно), трьома (TRS, стерео), чотирма (TRRS) та п'ятьма контактами (TRRRS). Варіанти діаметра роз'ємів бувають 635 мм. або 1/4 дюйми (jack), 3,5 мм. (Mini-jack), 2,5 мм. (Micro-jack).
- Роз'єм типу Speakon створений компанією Neutrik для використання у більшості професійних аудіосистем. Такі роз'єми застосовують для приєднання акустичної системи до підсилювачів потужності.
Сполучні акустичні дроти зазвичай скомплектовані з обох боків роз'ємами Speakon типу "тато", а роз'єм типу "мама" встановлений на підсилювачах та акустичних системах. До того ж з'єднувачі двох кабелів можуть існувати коли мова йде про два роз'єми типу "мама", поміщених у малій пластиковій трубці. Також часто на акустичну систему ставлять два роз'єми типу "мама" (головний та додатковий). Це дозволяє підключати додаткові акустичні системи або сабвуфери до того ж каналу. Значення струмів роз'єму Speakon велике і розраховане до 40 А. Для безпеки передбачено захист струмовідних частин від торкання людиною, що особливо важливо для потужних підсилювачів.
Роз'єм типу Speakon містить два, чотири або вісім контактів. Частково сумісні між собою дво- та чотириконтактні роз'єми. Для восьмиконтактних роз'ємів характерний великий розмір. Поширеність чотирьохконтактних роз'ємів пов'язана з можливістю експлуатації деяких підсилювачів низькочастотного і високочастотного тракту без залучення будь-яких кабелів і роз'ємів.
- Роз'єм RCA (у просторіччі тюльпан, дзвіночок, AV-роз'єм) має стандартний штекер або тип тато. Такий штекер має вигляд видатного вперед центрального металевого контактного штиря, оточеного круглим обідком з металу. Зовнішній діаметр обідка не нормований та залежить лише від його товщини. На гніздо RCA (зазвичай панельного роз'єму або типу мама) надягає обідок. У зв'язку з цим стискаючі губки обідка трохи більшого внутрішнього діаметра.
У недорогих варіантах внутрішній ізолятор виготовлений із простої пластмаси або поліетилену, а в середньоцінових представлений текстолітовими або з пресованого скловолокна шайбами, у той час у дорогих моделях використовується термостійкий тефлон або кераміка.
Недолік роз'єму RCA - насамперед з'єднується контактна пара сигналу (з напругою) при підключенні і потім контакти корпусів. За наявності різниці потенціалів між корпусами викликаються пошкодження приладів під час з'єднання.
- Роз'єм типу «лопатка» застосовують при підключенні акустичного кабелю різного перерізу, який може підводитися під різним кутом. Гвинт затискає кабель, внаслідок чого отримуємо відмінний контакт та максимальну площу комутації в роз'ємі.
У компанії Slight ви можете придбати різноманітне світлове та звукове обладнання та аксесуари до нього. Асортимент завжди поповнюється новинками, що не може тішити. У нас ви придбаєте все необхідне за доступною ціною та високою якістю.